top of page
  • Zdjęcie autoraJoanna Zielińska

Bladość, sucha skóra, wypadające włosy, drętwienie kończyn - to może być niedobór krwi

Jeśli masz bladą cerę i usta, suchą skórę, wypadają ci włosy, masz problemy z pamięcią czy drętwieją ci kończyny - to może być niedobór krwi.


Zobacz, jakie objawy mogą świadczyć o niedoborze krwi.Czym jest niedobór krwi?


Niedobór krwi w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej jest syndromem zbliżonym do zachodniej anemii, jednak chiński niedobór krwi diagnozowany jest jeszcze zanim pojawią jakieś wskaźniki anemii w badaniach krwi. Chiński niedobór krwi oznacza ilościowe lub jakościowe niedobory krwi prowadzące do nieodpowiedniego odżywiania tkanek organizmu, co można zdiagnozować na podstawie wywiadu, wyglądu pacjenta, badania języka oraz pulsu.


Niedobór krwi jest syndromem, który powinien być leczony, bo może prowadzić do wielu różnych dolegliwości.


Przyczyny niedoboru krwi


Jak doprowadzić do niedoboru krwi? To wcale nie jest takie trudne, zwłaszcza jeśli jest się kobietą. Poza tym współczesny tryb życia sprzyja życiu w biegu, zmęczeniu, brakowi wypoczynku i ogólnemu życiu w stresie, co bardzo utrudnia utrzymanie właściwej jakości krwi.


Produkty zalecanie w niedoborze krwi


Jeśli zauważasz u siebie objawy niedoboru krwi, warto zadbać o włączenie do diety wymienionych produktów.

Produkty niezalecanie w niedoborze krwi


Jeśli zauważasz u siebie objawy niedoboru krwi, warto zadbać o wyłączenie z diety wymienionych produktów.
Dodatki budujące krew

Jeśli chcesz wspomóc budowę krwi wykorzystując zalecenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, możesz włączyć do diety kilka dodatków, które są pyszne i pomogą w budowaniu krwi.Jak ich używać?

Czarny sezam używaj w postaci gomasio: kliknij, żeby zobaczyć, jak zrobić.

Nalewkę daktylową na krew przygotuj wg podanego przepisu.

Pozostałe dodatki są bardzo smaczne - możesz je dodawać do kompotu, herbaty, owsianek lub congee (kliknij, żeby zobaczyć, jak zrobić congee)


Gdzie kupić? Część z tych dodatków (np. jagody goji czy czarny sezam) można kupić w sklepach ze zdrową żywnością, bądź w supermaketach, pozostałe są dostępne w specjalistycznych sklepach, np. tutaj: kliknij, żeby zobaczyć, gdzie ja kupuję dodatki do żywności.


Comments


bottom of page