top of page

Witaj!

Nazywam się Joanna Zielińska i prowadzę gabinet akupunktury w Toruniu. Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, w tym akupunktury uczyłam się w poznańskim oddziale Międzynarodowej Szkoły Akupunktury Klasycznej ACUART. Zdobyłam też dodatkowe wykształcenie podczas kursów prowadzonych przez najlepszych nauczycieli z całego świata. W moim gabinecie akupunktury przyjmuję pacjentów z różnorodnymi dolegliwościami, wśród których często pojawiają się: bóle kręgosłupa, rwa kulszowa, łokieć tenisisty, bóle stawów, bóle głowy i migreny, bezsenność, bolesne miesiączki, bóle brzucha, szumy uszne czy napięcie emocjonalne z powodu stresu.

IMG_7634.jpeg
Narzędzia do akupunktury

Moje podejście do terapii akupunkturą

01

Holistyczne spojrzenie

Moja praca terapeutyczna jest holistyczna - obejmuje swym działaniem cały organizm, a nie jedynie pojedyncze objawy czy dolegliwości. Terapia akupunkturą skupia się nie tylko leczeniu dolegliwości, z którą zgłosił się pacjent, ale obejmuje również wzmocnienie i wyregulowanie pracy całego organizmu - co przynosi ogólne korzyści i poprawę stanu zdrowia.

02

Metody terapii

Podstawowym narzędziem mojej pracy jest igła akupunkurowa. Dodatkowo - zależności od stanu pacjenta oraz rodzaju dolegliwości, stosuję metody wspomagające, takie jak gua sha, bańki, moksa czy elektroakupunktura. Więcej o tych metodach dowiesz się tutaj.

03

Przebieg wizyty

Pierwsza wizyta zaczyna się od szczegółowej diagnozy wg wytycznych Medycyny Chińskiej. Obejmuje ona pogłębiony wywiad dotyczący głównej dolegliwości oraz funkcjonowania poszczególnych elementów organizmu, badanie pulsu oraz diagnozę z wyglądu. 

Po postawieniu diagnozy proponuję strategię leczenia i ustalam z pacjentem kontrakt terapeutyczny.

Następnie wykonuję zabieg akupunktury z zachowaniem najwyższych standardów czystości i higieny. Zabieg polega na nakłuciach skóry pacjenta sterylnymi jednorazowymi igłami. W ciągu jednego zabiegu używam ok. 3-10 igieł o grubości ok. 0,2-0,3 mm i pozostawiam je w skórze przez około 20 minut. 

04

Ile zabiegów wymaga terapia

Czas trwania całej terapii oraz jej efekty zależą od m.in. od zaangażowania pacjenta w stosowanie się do zaleceń terapeutycznych oraz od indywidualnego stanu organizmu - najczęściej jest to od kilku do kilkunastu zabiegów. 

Certyfikaty

Jak pracuję

bottom of page