top of page
  • Zdjęcie autoraJoanna Zielińska

Czy akupunktura boli?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań, zwłaszcza przez osoby, które dopiero rozważają tę formę terapii. 
Informacje na temat odczuć związanych z akupunkturą czerpię z relacji moich pacjentów, sama również wielokrotnie poddawałam się akupunkturze. Chętnie podzielę się z Wami wiedzą na temat tego, jak odczuwane mogą być nakłucia igłą akupunkturową, przy czym najważniejsze jest to, że wrażenie jest bardzo indywidualne.


Dla niektórych osób może być to delikatne ukłucie, podczas gdy dla innych może być zupełnie bezbolesne. Osobiście - podczas sesji akupunktury - odczuwam jedynie lekkie ukłucie lub delikatne napięcie w miejscach, gdzie wkłuwane są igły. To zupełnie inne doświadczenie niż ból, którego moglibyśmy się spodziewać. Co więcej, ten dyskomfort odczuwany jest jedynie podczas nakłuwania, a potem - leżąc z igłami - czuję się rozluźniona i odprężona.


Ważne jest, aby pamiętać, że w tym przypadku umiejętności i doświadczenie terapeuty mają ogromne znaczenie. Profesjonalny akupunkturzysta potrafi wykonać zabieg w taki sposób, żeby minimalizować ewentualne dolegliwości. Dlatego zawsze warto otwarcie rozmawiać z praktykującym akupunkturzystą i wyrazić swoje obawy.Comments


bottom of page