top of page
  • Zdjęcie autoraJoanna Zielińska

Akupunktura w dolegliwościach kobiecych

Zaktualizowano: 23 maj

Obserwacja cyklu miesiączkowego jest bardzo przydatnym narzędziem pozwalającym ocenić, co się dzieje w organizmie kobiety. Jeśli miesiączki są nieregularne, bardzo bolesne, zbyt obfite, krew jest ciemna i gęsta ze skrzepami lub śluzem, pojawiają się plamienia między miesiączkami, występują objawy napięcia przedmiesiączkowego - oznacza to, że w organizmie toczy się proces patologiczny, który prowadzi do wystąpienia tych objawów.


W medycynie chińskiej do problemów cyklu miesiączkowego podchodzimy kompleksowo - sprawdzamy, co w organizmie działa nieprawidłowo i powoduje wystąpienie określonych symptomów, a następnie pracujemy nad skierowaniem organizmu na właściwą ścieżkę, co sprawia, że objawy zaczynają ustępować. Dodatkowo - nie rozdzielamy organizmu na część fizyczną i psychiczną, lecz obejmujemy działaniem całego człowieka - dzięki czemu nasze oddziaływanie jest skuteczne również w wielu problemach emocjonalnych, które pojawiają się w różnych momentach życia kobiety.

Akupunktura dolegliwości kobiece

Podobnie inne problemy związane z układem rozrodczym - są informacją od organizmu, że wewnątrz dzieje się coś niewłaściwego, co doprowadza do powstawania mięśniaków, torbieli, polipów, wypadania narządów itd.

Z kolei dolegliwości związane z menopauzą pojawiają się, bo w organizmie zachodzą zmiany i zachwiana zostaje jego równowaga.

W obu przypadkach pomoc organizmowi w powrocie do równowagi prowadzi do zmniejszenia objawów, ale też zabezpiecza przed wystąpieniem ich w przyszłości.

Akupunktura dolegliwości kobiece

Akupunktura wspomaga też kobiety w procesie zajścia w ciążę, podczas ciąży i po porodzie:

Akupunktura a ciąża

Comments


bottom of page