Jeśli zastanawiasz się, czy na twoją dolegliwość pomoże akupunktura - poniżej przeczytasz, w jakich sytuacjach zalecam zabiegi akupunktury.
Zastosowanie akupunktury jest zasadne w przypadku dolegliwości, które można podzielić na kilka grup:
GRUPA 1:
Dolegliwości, w których akupunktura jest formą terapii alternatywną do leczenia wg medycyny zachodniej, np. rwa kulszowa, łokieć tenisisty, migreny, bezsenność. Ludzie wybierają wtedy akupunkturę, ponieważ dotychczasowe formy terapii w ich przypadku okazały się nieskutecznie albo nie chcą (lub nie mogą) stosować leczenia farmakologicznego (np. zażywać przewlekle silnych leków przeciwbólowych).
GRUPA 2:
Dolegliwości, w których akupunktura jest terapią wspomagającą leczenie wg medycyny zachodniej, np. depresja, nerwica, nadciśnienie. Wówczas pacjenci stosują leczenie zaproponowane im przez ich lekarza, a akupunktura pomaga łagodzić objawy i szybciej uporać się z chorobą.
GRUPA 3:
Dolegliwości, w których medycyna zachodnia zakończyła swoje leczenie, a akupunktura może złagodzić utrzymujące się objawy, np. powikłania po Covid, ból po zabiegach dentystycznych itp.
GRUPA 4:
Dolegliwości, w przypadku których pacjent jest w okresie rekonwalescencji (np. po złamaniach, operacjach itp.) i potrzebuje odżywienia organizmu i uszkodzonych struktur ciała, by szybciej odzyskać sprawność.
GRUPA 5:
Dolegliwości, w przypadku których pacjent nie znalazł rozwiązania w ramach medycyny zachodniej (np. szumy uszne, nawracające infekcje) i szuka sposobu, który dla niego okaże się skuteczny.
W obecnych czasach mamy do wyboru wiele możliwości leczenia. Czasem warto połączyć różne metody terapii, które będą się uzupełniały, czasem bardziej skuteczne będzie skupienie się na jednej metodzie i konsekwentne podążanie tą drogą. Zawsze należy rozważyć, co jest dla nas dobre w danej sytuacji i wybrać taki sposób leczenia, który będzie dla nas optymalny. Jeśli masz wątpliwości dotyczące leczenia akupunkturą twojej dolegliwości - zadzwoń i zapytaj.
Comments